קבלני איטום

קבלני איטום – איך מתנהלים מולם?
עובדים בתחום הבניין והשיפוצים הם האנשים שבדרך כלל הכי פחות יודעים להתנהל אתם, בעיקר משום שרוב האנשים אינם מתמצאים בתחום זה. בעבר הכרנו את האיטום המסורתי בחומרים של פעם, שלא דרשו ידע ומכשירים מיוחדים ולכן האנשים ידעו להתמצא פחות או יותר בדיווחים על עבודת האיטום שנעשתה אצלם. אולם היום, ככל שנוספות טכנולוגיות חדשות והחומרים הופכים להיות חדשניים ועדכניים יותר, אנשים מבינים בכך פחות ולא יודעים עד כמה קבלני איטום יכולים להיות יעילים וממוקדים הרבה יותר בעבודה.

מהו איטום ולמה הוא חשוב?
איטום הוא החלק החשוב ביורת שחותם כל בנייה לפני הצביעה של הקירות. הנוזלים שמגיעים לתוך הבית יכולים להגיע מבחוץ או מבפנים, ולכן איטום חייב להיעשות גם מבחוץ וגם מבפנים כדי למנוע נזק ליסודות, לקירות, לרצפה ולתקרה. איטום שנעשה כהלכה מונע חלחול נוזלים ממשקעים, פיצוצי צינורות או הצפות למיניהן בכל מקום. אם לא נעשה איטום כהלכה יש להזמין קבלן איטום לשפץ ולאטום.

אם כך, יש לדעת כי קבלני איטום עוסקים ב:
שיפוץ גגות ומרתפים וכל קיר שיש ממנו מנזילה
תיקון הנזילה, ייבוש המקור ואטימתו
חידוש איטום בכל מקום, כולל גגות וקירות
איטום מרתפים ומקלטים מפני מים שמצטברים בהם או מחלחלים מלמטה
איטום קירות חיצוניים ותיקון סדקים ופיצוצים שכבר קרו בהם

מה צריך לבדוק אצל קבלני איטום אצלם אתם מזמינים עבודה?

הסמכה ואישורים – האם הם קבלני איטום מוסמכים שגם קיבלו תעודות מקצועיות ואישורים אחרי סיום הקורס וההכשרות?

ביטוח ואחריות – איזו אחריות הם מציעים לכם על העבודות והאם יש להם ביטוח מקצועי הן לתוצאות העבודה שלהם ותקלות, והן לתאונות שעלולות לקרות לעובדים או לאנשים במבנה?

כמה ניסיון יש להם? – האם הניסיון שלהם רלוונטי גם למבנה שלכם? האם הם יודעים לטפל במבנה כמו המבנה שלכם?

ידע ומומחיות – שאלו את הקבלן שאלות בנגוע לכל הבית שלכם וראו אם התשובות שלו מקצועיות ומספקות לכם מידע שמתאים לתנאי הבית שלכם, במיוחד אם מדובר בבית פרטי שיש בו סוגי משטחים שונים.

חומרים תקניים וציוד מודרני – היום החומרים המודרניים עדיפים פי כמה על החומרים הישנים, אבל חובה לבדוק שמדובר בחומרים התקניים ובציוד עבודה מודרני וחדיש שיכול לאטום כמו שצריך.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן