מומחה איטום

איך בוחרים מומחה איטום?
צוותי איטום מקצועיים חייבים לשמור על הסטנדרטים הכי גבוהים שיש משום שכל עבודה רשלנית שלהם תסתיים בנזק ובתוצאות הרסניות למבנה ולדייריו. משום כך, בחירת קבלני האיטום חייבים להיעשות לפי קריטריונים ברורים שאין לסטות מהם כדי לוודא שאתם בוחרים את המומחים לאיטום המקצועיים באמת.

מה צריכים לדעת על מומחי איטום?
הכשרה מקצועית עם אישורים – מומחה איטום עובר הכשרות מקצועיות משום שהם חלק מכוח העבודה בבניין ולכן הוא כפופים לחוק לתקנות הבטיחות והעבודה התקנית. כל קורס שעשה וכל הכשרה מקנה לו תעודות ואישורים והם רשומים כקבלני איטום מוכרים.

אחריות – כל קבלן איטום מקצועי חייב להציג לכם תעודת אחריות לתיקונים שלו משום שהם כוללים חומרים שמבטיחים זאת. בלי אחריות התיקון עצמו מפוקפק.

ביטוח – ביטוח חייב להיות למטרות שונות, כמו ביטוח לעובדים שחלקם עובדים בגובה רב וחייבים להסתכן, ביטוח גם לדיירים ולשכנים שעלולים להיפגע פיזית וגם ברכוש, וביטוח למקרה של תקלות ותאונות.

ידע ומומחיות – בדקו את תחומי המומחיות של קבלן האיטום ושאו אוו ספציפית על התיקון שאתם זקוקים לו. תגלו ברוב המקרים שתוכלו לקבל מידע נוסף אצל מומחה איטום אמיתי, וחוסר בפרטים מאדם שאינו מבין לעומק בעבודה שלו.

חומרים תקניים – רבים ממומחי האיטום עדיין משתמשים בזפת שנחשבת לחומר איטום מסורתי ויעיל, אבל נוסף לה יש שילוב של חומרים תקניים ומודרניים שחייבים לעמוד בכל התקינה הבטיחותית ולעשות את העבודה. חומרים מעודכנים נחשבים יעילים וטובים יותר במקרים רבים.

ציוד מודרני וטכנולוגיה חדשנית – הטכנולוגיה של ימינו מיועדת לגילוי נזילות שונות שיש בקירות כדי לייבש ולטפל בהן לפני האיטום. לשם כך משתמשים בציוד כמו סריקות תרמיות ומצלמות אינפרא אדום. רק אחרי שמאתרים את כל מוקדי הרטיבות מתחילים לתקן ולאטום את הקירות והרצפות הרלוונטיים. מומחה איטום ייתן לכם דיווח מפורט למבנה שלכם כדי שתדעו היכן אתם עומדים לפני האיטום עצמו.

ניסיון רלוונטי – יש שיטות איטום רבות שיכולות להתאים, מיציקות בט-קל, יריעות ביטומניות, מריחת חומרים כמו פוליאוריטן מוקצף, זיפות ועוד. זה נוסף לידע של הקבלנים לידע הרלוונטי בסתימת נזילות ואיתרון, סגירת סדקים ותיקון ושיפוץ גגות, קירות ומרתפים. כלומר, עבודות בניין מסוימות נוסף לאיטום עצמו.

שירות לקוחות קשוב ואדיב – זה לא מספיק לקבל מענה בטלפון כשעונים לכם בפעם הראשונה. קבלן איטום צריך להעמיד לרשותכם מענה שירות לקוחות שלו או של עובדיו כדי לענות על שאלות ולא להיעלם מיד לאחר הזמנת העבודה והעברת תשלום.

מחירים – מחיר נמוך מדי או מחיר יקר מדי מעלים מיד חשש שמדובר בקבלן איטום שאינו מומחה איטום אמיתי ואינו יכול לעמוד בהתחייבויות שלו. חשש נוסף הוא שהעבודה לא תיעשה במלואה או שהחומרים אינם תקניי ויעילים. יש לברר בדיוק בהצעת המחיר מה היא כוללת ואילו חומרים ולא לשכוח לבדוק במהלך העבודה שאכן כל מה שסוכם עליו נעשה.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן