שאלות ותשובות

גג שזיפתו אותו וקיבלת עליו אחריות למשך 5 שנים חייב לעבור סיוד בכל שנה מחודש מאי על מנת שישמור על עבודת הזיפות גג שלא יעבור סיוד באופן אוטמטי תעודת האחריות מבוטלת חשוב לציין שיש חברות שיש להם אינטרס רב כדי שלא תסיידו ראו הוזהרתם.

אכן יש כמה סוגים של זפת והתקני והטוב ביותר לעבודה הוא זפת 75/25

אם ברצונך לסייד את הגג לבד אתה אמור להודיע לחברה שאטמה אצלך שאתה מסייד את הגג לבדך על מנת שהאחריות שלהם תהיה בתוקף לגבי הסיוד אתה צריך על כל 100 מ’ר של סייוד 40 ק’ג של סיד אבקה 160 ליטר מים ו2 ליקר דבק אקרילי מסוג שרסיד של חברת שרפון.

חשוב מאד שהקולטים יהיו מונחים על אבנים משתלבות גם כדי לשמור על הקולט מהמים(קורוזיה) וגם ברב המקרים אזור הדוודים מהווה כשל במערכת האיטום.ורצוי את האבנים הישנות להחליף ולזפת באיזור הישו שבו הונחו.

אתה חייב לדרוש מחברת האיטום שיפרקו את הדוודים כולל הקולטים ורק לאחר עבודת האיטום יחזירו את הדוודים והקולטים על גבי יריעה כפולה שתונח על גבי משתלבות.לעולם אל תתפשר שחברת האיטום יעשו עיבודים מסביב לרגלי הדוודים ללא פירוק מפני שהכשל במערכת האיטום שלך היא ענין של זמן.

באיטום ביריעות ביטומניות בדיקת הצפה היא למשך 72 שעות.והיא טובה גם עבור מזמין העבודה וגם לחברת האיטום ברוב המקרים שמזמין העבודה ידרוש בחוזה בדיקת הצפה חברת האיטום תקדיש יותר זמן ומקצועיות בהלחמות .והעבודה תעשה בצורה טובה יותר

אתה חייב לדרוש מחברת האיטום עשרה ימים לאחר שהורידו את המים לרסס לך את תפרי ההלחמה בסילברפז או שווה ערך כדי לשמור על תפרי ההלחמה מקרני הUV .וכדאי להלביש כובען על פתחי הניקוז ותמיד לפני עונת הגשמים לעלות לגג לראות שהמרזבים פתוחים .אם הגג יבוצע בהלכה והתיחזוק שלו יהיה ברמה סבירה הוא יחזיק ברב המקרים מעל תקופת האחריות.

לאיטום גג אתה אמור לדרוש יריעה 4 מ’מ או 5מ’מ אם אגריגט לבן ורצוי מסוג SBS

לא משנה איזה מערכת איטום יש לך כאשר אתה מחליט לרצף כל שטח שהוא בדירה אתה חייב לבצע מערכת איטום מושלמת זאת אומרת רצוי לבצע מערכת איטום דו שכבתית אם יריעות ביטומניות 4 מ’מ חול שחורה ולאחר איטום הגג בשכבה הראשונה חובה עלייך לבצע בדיקת הצפה ל72 שעות ורק לאחר מכן לסיים את מערכת האיטום בשכבה נוספת.

במרפסות מומלץ ואפילו כדאי לומר שחובה עלינו להשתמש בפתח מרז דו מפלסי אשר מאפשר ניקוז של המים מעל מערכת האיטום ואחת שקולט את המים מעל הריצוף.

דילוג לתוכן