תיקון גגות

גם בתים שנבנים בצורה מקצועית ואיכותית מלכתחילה עדיין זקוקים תיקון גגות מדי פעם ותחזוקה שטופת גם כאשר הכל כשורה. על אחת כמה וכמה כאשר הגגות והתשתיות שלהמבנה לא נבנו כמו שצריך ולכן זקוקים לתיקונים מבניים מהיסוד. אלה וגם אלה זקוקים לאנשי מקצוע מיומנים שצריכים לעשות זאת אחת ולתמיד בצורה נכונה כדי שהגגות ימלאואת התפקיד שלהם כ”מכסה” של המבנה אשר מגן עליו וסוגר אותו לשימוש אנוש. תיקוןגגות הוא תחום שכולל בתוכו כמה וכמה סוגי תיקונים ואפשרויות וכדאי לדעת מהו כולל ומהתוכלו לקבל תמורתו כאשר אתם נזקקים להם. זכרו שלא כל תיקון גג דומה לשני וסוגי הגגות דורשים גם מומחיות שונה בכל פעם, ולפעמים אנשי מקצוע אחרים.

מה כולל תיקון הגגות שלכם?

תיקון גגות רעפים – גגות רעפים הם גגות נפוצים מאוד בארצנו משום שבתים פרטיים עם גג אדום הם חלום נפוץ למדי. כך אנחנו יכולים לראות שכונות שלמות של בנה ביתך שבהן גגות רעפים בגדלים שונים. יש לזכור כי גג רעפים שאינו מונח נכון עלול לגרום לכמה מפגעים, והעיקרי שבהם הוא חדירה של מי גשמים, חדירה של בעלי חיים כמו ציפורים ויונים שמחפשות מקום לקנן בו ועוד זוחלים ומכרסמים. כך שהחשיבות של הנחת רעפים בצורה נכונה ומחומרים תקניים היא קריטית. כמו כן, השכבה שמתחת לגג הרעפים חייבת להיות בנויה ואטומה היטב, משום שחלל זה גם אמור להיות האיטום התרמי שעשוי נכון כדי לא להפוך את החלל שמתחתיו לכבשן בגלל חוסר אוורור ובידוד נכון. כאן חבורים יחד אנשי הבנייה של הרעפים יחד עם אנשי האיטום והבידוד כדי להבטיח תיקון גגות מושלם לגג שלכם.

איטום גגות בזמן הבנייה של המבנה – איטום גגות הוא למעשה הבסיס של כל תחזוקה נכונה של גג במבנה משותף, פרטי או ציבורי. האיטום הטוב נעשה עם בניית המבנה, כאשר משתמשים בחומרים עכשוויים ומתקדמים לגמרי, להבדיל מהעבר שבו נהגו להשתמש בעיקר בזפת. השימוש בחומרים מתקדמים אלה גם מייעל את האיטום וגם מאריך את חיי הגג והמבנה. יש עדיין זיפות גגות בימינו משום שמדובר בחומר שבכל זאת עושה את העבודה, אבל כמובן שרצוי לשלב אותו עם עוד חומרים ועבודות איטום שונות שאפשר להוסיף. חלק חשוב מהאיטום הוא גם מעקב אחר כל החיבורים של הגג לאלמנטים שונים של בנייה כמו מרפסות וחדרים, נישות ומדרגות. בימינו זה משמעותי מאוד משום שהאדריכלות המגוונת יוצרת אתגרים לכל מי שעובד על תיקון גגות וצריך לאטום אותם.

איטום גגות כחלק מתחזוקה שוטפת – במסגרת תיקון גגות, אחת לכמה שנים יש לחזור על האיטום של הגגות, לא משנה באיזה חומר השתמשתם. התחזוקה השוטפת גם בודקת מפגעים וליקויים שונים ומתקנת אותם. האחריות לעבודת אנשי המקצוע ניתנת לכמה שנים, כאשר ככל שמשתמשים בחומרים משולבים כמו יריעות ביטומניות יחד עם חומרי איטם מודרניים ותקניים שונים, כך גם ברור שהאיטום יהיה יותר יעיל וקטן הסיכוי לנזקים שונים עד הביקורת הבאה.

תיקון נזקים בגלל איטום לקוי, נזילות והצפות – לעתים הנזקים קורים מבנים למרות האיטום היעיל שלהם מגלל בעיה שמצטברת ומצליחה להכריע את ההגנות הטובות ביותר. ההגנה של איטום טובה לא תעמוד נראה בהצפה של גג בגלל מרזב סתום שגם אותו צריך לתקן, ולכן המים שעמדו שם זמן רב הצליחו לשחוק את החומרים יחד עם השמש הקופחת בישראל. אנשי המקצוע יעלו לגג, ינקזו את הנוזלים, יתקנו את המרזבים ויחדשו את האיטום לאחר שייבשו את הנזקים שנגרמו בינתיים והצליחו לחלחל פנימה לתוך המבנה.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן