רטיבות

רטיבות הינה צבירת מים בקירות הבית. היא יכולה להופיע בתקרה, בקירות ואף ברצפות. ניתן לזהות רטיבות ככתמי מים המופיעים על הקירות. כאשר הרטיבות ניכרת לעין נוכל להסיק מיד כי כמות גדולה של מים חלחלה, וסביר להניח כי המים עודם מחלחלים, אל תוך פנים קירות הבית, ולכן רצוי לבדוק את מקור הרטיבות במיידית מרגע הופעתה. במידה ואינכם מוצאים את מקור הרטיבות רצוי להזמין מומחה לאיתור רטיבות.

מהי רטיבות?

רטיבות מעידה על איטום לקוי. מקורה יכול להיות חדירה חיצונית או פנימית של מים.

מדוע מתרחשת רטיבות?
רטיבות מעידה על איטום לקוי. מקורה יכול להיות חדירה חיצונית או פנימית של מים.

ישנן כמה התרחשויות להופעת רטיבות בקירות:
רטיבות בשל איטום גגות לקוי

במידה והרטיבות ניכרת בתקרה לאחר ירידת גשמים, סביר להניח כי לא בוצעה עבודת איטום גגות תקינה לגג ביתכם, ויש לבצע עבודת איטום במהירות האפשרית על מנת למנוע נזקים קשים. את האיטום ניתן לבצע אך ורק לאחר שהגשמים מפסיקים.

רטיבות בשל איטום לקוי של חדרים רטובים

חדר המקלחת מחייב איטום יסודי היות וזהו החדר הרטוב ביותר בבית. רצפת האמבטיה נרטבת בתדירות גבוהה ובמידה והאיטום בחדר זה לקוי, רטיבות עלולה לחדור לרצפה ולהופיע בתקרת הקומה הראשונה ואף להתפשט בקירות (עוד על איטום קירות) חדרים אחרים.
רטיבות בשל פיצוץ בצנרת

צנרת פנימית דולפת, עלולה לגרום לבעיות רטיבות קשות אשר מתגלות לאחר זמן רב מרגע חלחול המים בקירות. במקרה ואינכם מוצאים סיבה לרטיבות הזמינו מייד מומחה לאיתור רטיבות. שימו לב למונה המים – במידה וכל הברזים סגורים והמחוג רץ – סיכוי רב כי קיימת דליפה בצנרת.

ישנן אפשרויות נוספות להתפשטות רטיבות הנובעות מליקויי בנייה.
קבלת ייעוץ ממומחה לאיתור רטיבות יעזור לכם לעצור את הרטיבות בזמן.

רטיבות עלולה לגרום לנזקים רבים מסדקים בקירות הנחשבים לנזקים הקלים ביותר, ועד לנזקים העלולים לגרום לבעיות בריאותיות הנובעות מהתפשטות בקטריות עובש, בעקבות בעיית רטיבות שלא טופלה בזמן וכראוי.

בנוסף רטיבות מתמשכת עלולה לגרום לנזקים קשים ליסודות הבית וליציבותו.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן