מילון מונחים

עולם האיטום כולל הרבה מאוד חומרים, הנבדלים ביניהם בשני קריטריונים עיקריים:

דרך היישום – יש חומרים שמיושמים במריחה, יש כאלה שמיושמים בהתזה וכן הלאה.

חומרי איטום – מילון מונחים
התאמה לחומרים אחרים – על מנת להבטיח איטום מקצועי ואיכותי באמת, יש להקפיד לאטום גגות ובכלל באמצעות חומרים מאותה משפחה. כך למשל, חומרים צמנטיים לא ניתן ליישם על גבי חומרים אקריליים, כי האחיזה ביניהם לא תהיה טובה והמים יוכלו לחלחל דרך שכבות הגג הפנימיות אל פנים הנכס.

יש קריטריונים נוספים המבדילים בין החומרים, ועל מנת לעשות סדר בדברים צוות המומחים שלנו ערך מילון מונחים שיסביר את ההבדלים ויאפשר לכם לדעת פחות או יותר באיזה חומרים צריך להשתמש לעבודות האיטום השונות.

מולטיגג – חומר איטום פולימרי המיועד לאיטום גגות. החומר מאופיין במרקמו המשחתי ובעמידותו הרבה בפני מים עומדים. עמידות זו הופכת אותו להיות אחד החומרים הטובים ביותר לאיטום גגות חשופים, בין אם נאטמו בעבר על ידי בטון בלבד, זפת, יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים או חומרים פוליאוריטניים. ניתן ליישום באמצעות מריחה או התזה.

פוליגג – חומר אקרילי לאיטום ולהלבנת גגות שנאטמו בעבר באמצעות יריעות ביטומניות, זפת, אסבסט, קצף פוליאוריטן, איסכורית ועוד. הציפוי מיושם באמצעות מריחה.

בטקל – תערובת צמנטית מוקצפת של חול, מלט וחומר מעכב התקשות. מדובר בחומר קל (ומכאן שמו. קרוי גם בטון מוקצף או בטון קל) ולא חזק, והוא מיועד לשם יציקת שיפועים ובידוד תרמי של גגות (מתחת ליריעות ביטומניות), ולא לשם איטום של ממש.

רעפי שינגלס – רעפים בשלל צבעים וסגנונות, שעשויים מתרכובת של זפת וחומרי אספלט, ומשמשים לבניית גגות רעפים מעוצבים. יש להתקין את הרעפים על גבי תשתית אלומיניום שתספק את הבידוד. אם עושים זאת נכון מקבלים מבנה מבודד בעל אקוסטיקה טובה, שגם מבחוץ נראה נפלא.

אסבסט – האסבסט הינו שם כללי לקבוצה של מינרלים מהטבע. מינרלים אלה מאופיינים במבנה גבישי המורכב מסיבים מיקרוסקופיים ארוכים ודקים, שנבדלים זה מזה בהרכבם. למרות התכונות שעשו את החומר הזה למאוד מבוקש בענפי הבנייה והתעשייה השונים, ביניהן עמידות לאורך זמן, חוזק, יציבות, אטימות ועמידות בפני אש ושחיקה, מצאו כי כשהחומר מתפורר ונכנס למערכת הנשימה הוא עלול לגרום למחלות קשות ולסכן חיים. לכן, בשנת 2011 נכנס לתוקף חוק האוסר המשך ייצור, יבוא, מסחר ושימוש, ואשר מורה על החלפת כל המבנים שמכילים אסבסט באחרים שאינם מכילים את החומר – עד אוגוסט 2021.

סיקה – חומר איטום למשטחי בטון ולמשטחים בעלי חומרי איטום צמנטיים. בעל עמידות גבוהה בפני לחץ מים גבוה ומתאים במיוחד לאיטום מרפסות ומקומות חשופים.

זפת קר – חומר ביטומני נוזלי דליל, המשמש כשכבת בסיס מקשרת לפני ביצוע איטום באמצעות חומרים ביטומניים משחתיים, זפת, יריעות ביטומניות או אספלט. (עוד בנושא זיפות גגות)

יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות הן יריעות המורכבות מביטומן (חומר סינתטי דומה לזפת, אשר הופך למוצק בטמפרטורת החדר) ומשריון (מעטפת המגנה על הביטומן מפני שינויים קיצוניים בטמפרטורה ומעניק לו יציבות). היריעות מתאימות במיוחד לאיטום משטחים גדולים כגון גגות ומרפסות, וכשהן מיושמות נכון – הן מביאות לתוצאות מצוינות לאורך זמן.

לקבלת מידע נוסף אודות חומרי איטום ועבודות איטום חייגו עכשיו 03-7305546
ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן