יריעות איטום

מתי משתמשים ביריעות איטום?
יריעות איטום הן יריעות ביטומניות בדרך כלל, יריעות איטום חדשניות שמשמשות לאיטום משטחים גדולים שמרוויחים יורת מאיטום בצורה כזאת מאשר מריחת חומרי איטום, חדישים ככל שיהיו. היריעות חייבות להיות תקניות ובעובי מסוים, בדרך כלל 5 מ”מ לפחות, והעבודה הטובה ביורת נעשית על ידי קבלן איטום רשום מומחה שיודע איך לעשות זאת ומתי. יש מקומות שבהם חייבים גם לתקן סדקים שונים ולכן חשוב וחיוני לאטום על ידי מומחה בלבד.

מתי אוטמים ביריעות והיכן?
יריעות איטום מפני נזילות יכולות להיות מונחות בכל משטח שהוא אבל בדרך כלל על הגג ועל רצפה מרתפים. יש אפשרות גם להניח מתחת למרצפות ברצפת קומות אבל בדרך כלל הן מיועדות לאיטום גגות ומרתפים. את היריעות מניחים לאחר שמכינים את המשטחים לאיטום, כולל ייבוש, תיקון והטלאה קרעים ומילוי סדקים כי זה חייב להיות משטח מלא ומתוקן. ההחלקה חייבת להיות מלאה לפני הנחת היריעות לאיטום. עוד לפני זה הכינו את הגג על ידי ניקוי ושטיפה, וייבוש מוחלט לפני שהקבלן מתחיל לעבוד בו. יש לפנות את הגג מכל מה שמונח עליו, וגם במרתף, אם זהו החדר שהחליטו לאטום עם יריעות איטום. הסירו כל מה שמפריע לעובדים כולל אנטנות וחלקים ישנים שנמצאים שם ואינם נחוצים עוד. אז מתחילים לתקן את הבטון ואת הגג לקראת האיטום, כדי למנוע השארת סדקים ובטון רופף ושביר.

שלב הנחת היריעות
לאחר הכנת הגג לעבודת האיטום על ידי מי שגר שם וגם על ידי הקבלנים, יש להתחיל בבדיקת הגג לאיתור דליפות בעזרת מצלמת אינפרא אדום. לאחר מכן, כאשר מוודאים שאין יותר בעיית נזילות ורטיבות, יש למרוח פריימר, שהוא חומר בסיס ביטומני על שטח הגג. התפרים של הגג או הרצפה עם הקירות זוכים לטיפול מיוחד בעצמו. אחרי המריחה מחכים עד ייבוש מלא, ואז מתחילים להלחים יריעת ביטומניות, שהן יריעות איטום וחיזוק על החיבורים ועל האזורים המועדים לפורענות.

דגשים חשובים ללקוחות קבלני האיטום
בשוק קיימות שיטות שונות של איטום והמהדרים משתמשים בחומרים שונים שהם משלבים זה בזה. החשיבות של מומחיות קבלני האיטום היא בהתאמת החומר הנכון למקום הנכון, ושימוש ביריעות בשילוב עם חומרים נוספים שאינם פוגעים בהם ומקטינים את יעילות האיטום שלהם אלא מגבירים אותו. יש לבדוק ולחקור כל קבלן שמציע לכם חומר מסוים אם הוא מתאים באמת לשיטה שלו.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן