בידוד גגות

לא משנה אם מדובר בגג רעפים או בכל גג אחר, חשוב מאוד לדאוג לבצע בידוד גגות איכותי, וזאת במטרה למנוע חדירה של מפגעים כגון חום, לחות, רטיבות ורעש אל פנים המבנה.

בידוד גגות – שיטות מומלצות
יש היום מספר שיטות עיקריות לביצוע העבודה, כשלכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות. צוות המומחים של איטום אריאלי בע”מ מביא בפניכם את כל השיטות, כולל מידע חשוב בנושא התאמת שיטת הבידוד לסוג הגג.

בידוד קונבנציונלי
שימוש בזפת על מנת להדביק לוחות קלקר בעובי של 3 או 5 סנטימטרים על כל שטח הגג. מעליהם מדביקים לוחות רונדופאן בעובי 2 ס”מ, ומעליהם יוצקים בטקל לטובת יצירת השיפועים הרצויים. כשכבה אחרונה מיישמים 2 שכבות של יריעות ביטומניות, ומקבלים מערכת איטום ובידוד מושלמת.

בידוד גגות באמצעות חומרים אקריליים
גגות שטוחים לגמרי ניתן לבודד באמצעות משחות איטום אקריליות, שמיושמות עליהם על ידי מריחה. מדובר במשחות גמישות במיוחד שאם הן מיוצרות על פי התקנים הדרושים – מספקות בידוד מיטבי למבנה. לפני יישום המשחות על פני הגג כולו, חשוב לוודא שהמשחה המסוימת שנרכשה הינה בעלת כושר ספיגה נמוך ועמידות גבוהה בפני מים עומדים ובפני קרינת UV. בנוסף, יש לוודא כי המשחה אינה גורמת להתפתחות של פטריות וטחב, על מנת שלא תפתרו בעיה אחת ותגרמו להרבה אחרות. מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לפני יישום של שכבת בידוד כזאת על הגג, ואפילו לשכור את שירותיו על מנת שתשיגו את התוצאה הרצויה.

שיטת הגג ההפוך
הנחת מערכת הבידוד הטרמי מעל מערכת האיטום ולא מתחתיה, כמו בשאר השיטות. היתרון הגדול של השיטה טמון בעובדה שהיא מהווה שכבת הגנה מצוינת למערכת האיטום, ותורמת מאוד להפחתת הטמפרטורה על הגג עצמו ובפנים המבנה. בשיטה זו עושים שימוש בלוחות פוליסטירן מוצף, המשתלבים אחד בשני ויוצרים משטח ישר אחד על כל פני הגג. מעל הלוחות שבעצמם מהווים את שכבת הבידוד מניחים יריעה גאוטכנית שמגנה על מערכת האיטום, ומעליה מיישמים שכבה עבה של חצץ. באופן כזה משיגים את התוצאה הטובה ביותר בכל הקשור לבידוד התרמי, וזו השיטה המומלצת ביותר לבידוד גגות קלים, כדוגמת גגות מפח איסכורית.

קצף פוליאוריטני
בידוד גגות באמצעות התזת שכבה של פליאוריטן מוקצף נחשב לשיטה מצוינת, וזאת הודות למקדם ההולכה התרמית הנמוך של החומר וליכולת הבידוד הגבוהה שלו. בנוסף ליתרון המצוין הזה, יש לפוליאוריטן תכונות נוספות שהופכות אותו למצוין עבור בידוד גגות, כגון ספיגת מים נמוכה, גמישות, רצף בידוד, יישום מהיר, עמידות בפני אש, אריכות ימים ואפשרות ליישם רק שכבה דקה שלו וליהנות מכל שאר היתרונות. חשוב לזכור שהחומר אינו מאושר לשימוש כמבודד בבנייה למגורים אם הוא נשאר חשוף, ולכן יש ליישם עליו שכבה נוספת, שגם תאפשר לו להחזיק מעמד לתקופה יותר ארוכה.

פוליאוריטן לבן לבידוד גגות
יש היום בשוק הרבה מאוד חומרי בידוד גגות המבוססים על פוליאוריטן – חומר מבודד באמת מצוין. מדובר בחומרים גמישים בעלי יכולת הידבקות גבוהה ביותר, אשר גם מחזיקים מעמד לאורך זמן. חשוב מאוד לוודא שהחומרים שבחרתם עמידים בפני בקטריות, פטריות ואצות, על מנת שתוכלו להשיג את התוצאות הרצויות.

אנחנו באיטום אריאלי בע”מ מתמחים בתחום של בידוד גגות ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי לבחירת שיטת הבידוד המתאימה ביותר לגג המבנה שלכם.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן