איטום מרפסות

איטום מרפסות מרוצפות ביריעות ביטומן. במידה ושטח המרפסת נאטם בעבר ביריעות ביטומניות יש לדאוג שקווי החפיפה לאורך לא ימצאו מעל קווי החפיפה הקודמים.כמו כן יש להקפיד להטביע שכבת האגרגט הישנה לתוך הביטומן לפני ההלחמה של היריעה הראשית החדשה.

מפרט איטום וזיפות מרפסות מקצועי

איטום מרפסות ביריעות ביטומניות: יריעות חיפוי יריעת החיפוי תהיה מסוג היריעה הראשית בעובי 4 מ”מ עם גמר עליון אגרגט וברוחב 33 ס”מ.בקצה העליון של יריעת החיפוי להתקין סרגל אלומיניום ברוחב של כ-50 מ”מ (ע”פ המפורט בתקן ישראלי 1752/2) ומכופף בחלקו העליון (“מקל סבא”) כלפי חוץ. סרגל האלומיניום יקובע למעקה במרווחים של 0.20 מ’ במיתדים (דיבלים) עשויים פלסטיק עם ברגים שאורכם 40 מ”מ לפחות עמידים בקורוזיה. נקודות החיבור יחוזקו במרק פוליאוריתני. יש למלא את המרווח בין סרגל האלומיניום למעקה במסטק ביטומני מסוג פזקרול 16,18 או פלקספז.

הגנת איטום מרפסות
בכל מקום בו נחשף הביטומן במרפסת (חפיות,עיבודים וכו’) יש לצבוע בצבע מגן מסוג “אקרילפז”. בכל פתחי הניקוז תורכב רשת מתאימה (ברדס דגם תבור מק”ט 8920291) שתמנע סתימת המרזבים. הרשת תורכב כך שלא תפגע במערכת האיטום בפתחי הניקוז. הכנת שטח הגג והמרפסת לאיטום בגגות מרוצפים ובמרפסות יש ליישם 2 שכבות של יריעות ביטומן מסוג פוליפז (S.B.S) 4 מ”מ גמר חול. בהעגלות (רולקות) יש ליישם יריעות חיזוק כמפורט,בתוספת שכבת יריעות חיפוי נוספת על פני שכבת היריעות הראשונה מסוג פוליפז, וסיום מערכת האיטום ביריעות חיפוי כמפורט. בפתחי הניקוז במרפסת, יש להשתמש בקולטן – דגם תבור רורושתי לניקוז כפול המיועד לחיבור ליריעת ביטומן.

בתום איטום המרפסת ובדיקת תקינותו ע”י המטרה על המעקות והצפת הרצפה ל-72 שעות, מומלץ לפרוס יריעות ניקוז והגנה מסוג “פזדריין פלוס”, עשויות פוליתילן בצפיפות גבוהה או בד גיאוטכני לא ארוג עשוי פוליאסטר במשקל 400 גר’/מ”ר,על כל השטח להגנת האיטום לפני בצוע הריצוף.רוצים לשאול שאלות נוספות על איטום מרפסת? היכנסו אל פורום איטום אריאלי בע”מ. איטום מרפסות, איטום גגות, במידה וביצעתם סגירת מרפסת מאלומיניום, תוכלו להתייעץ עימנו עבור איטומה.

תיקון איטום גג
דילוג לתוכן